HOSGELDIN50.jpg (132 KB)
İptal ve İade Şartları

Satın Aldığım Ürünü Nasıl İade Edebilirim?

burdenipek.com'dan verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde, anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo ile bize göndermeniz gerekmektedir. Ürünün defolu olması halinde iade kargo ücreti firmamıza aittir. Eğer cayma hakkınızı kullanmak isterseniz, kargo ücreti belirtilen ücretsiz kargo tutarından düşükse tarafınıza ait olacaktır. Ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir. Müşteri hizmetleri temsilcimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda, ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki "İade Koşulları" başlığı altındaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 1-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Destek için +905050945427

Satın Aldığım Ürünü Nasıl Değiştirebilirim?

Ürününüzün değişimini burdenipek.com üzerinden yapabilirsiniz. burdenipek.com üzerinden değişim yapmak için iade ile aynı işlem süreci geçerlidir. Ürünün burdenipek.com' dan alımı esnasında kullanılan kupon kodu, indirim çeki, hediye çeki vs. burdenipek.com' a özel indirimler varsa yapılan değişimler bu indirimlerin tamamı geçersiz sayılacaktır. Ürün değişimlerinde kargo ücreti / masrafı müşteri tarafından üstlenilecektir.

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

İade etme süresi, Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade Kargosu İçin Ücret Ödeyecek Miyim?

İade etmek istediğiniz ürünlerde kargo ücreti / bedeli belirtilen ücretsiz kargo tutarından düşükse tarafınıza ait olacaktır. Satın aldığınız ürünü (ürünü tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla) iade etmek için tarafımızdan size gönderilen faturanın arkasına bilgilerinizi yazarak siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürün(ler) ile birlikte geri göndermelisiniz. (14 günlük iade süresi dolmuş olan, kullanılmış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş olan ürün(ler) iade olarak kabul edilmeyecek, kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.)

İade İşleminden Sonra Geri Ödeme Hesabıma Ne Kadar Sürede Yansır?

burdenipek.com, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde E-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahele edilememektedir.

İade Koşulları Nelerdir?

Ürünü orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız, ürünün satış faturasının arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak göndermeniz, Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir.Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 1-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Firma Adına Kesilmiş Faturaların İadesi Nasıl Gerçekleşir?

E-fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firma "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde düzenlenmiş bir iade faturası ile birlikte ürünü göndermekle yükümlüdür. İade faturası kesilmeden gönderilen ürün(ler) iadeleri yasal olarak kabul edilmez. Kargo ücretinin iade faturasına eklenmemesi gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

İade Edeceğim Ürünü Hangi Adrese Gönderebilirim?

MNG Kargo Burden İpek Müşteri Kodu 738220582

Burden İpek

Hobyar Mah. Aşirefendi Cad. Faal Han No:29/A Sultanhamam / İSTANBUL

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.